Jaki stolik kawowy wybrać na nasz balkon?

2 Replies

Meble
balkon

Balkon jest dla wszystkich bardzo specyficznym miejscem, w którym jednak uwielbiamy przebywać podczas ciepłej, letniej, słonecznej pogody. Obecnie w coraz większej ilości służy nie tylko wypoczynkowi, ale dla ludzi prowadzących Home Office jest też miejscem pracy – najprzyjemniejszym, jaki można sobie wyobrazić. Odchodzi się dzisiaj od wyposażania balkonów w typowo ogrodowe meble – dzisiaj można na nim postawić dosłownie wszystko, najczęściej więc wędrują tam elementy przeniesione z pokoju dziennego czy z salonu.

Jak dobierać parametry?

Jeśli nasz balkon postanowiliśmy umeblować w jakimś konkretnym stylu, powinniśmy się go trzymać również w kwestii doboru odpowiednich elementów. Wszystkie jego parametry będą oczywiście zależały w pierwszej kolejności od ilości metrów kwadratowych, jakie posiadamy do zagospodarowania. Przede wszystkim ważnym aspektem będzie wielkość – dostosowana przede wszystkim do funkcji, jaką ma pełnić. Jeśli będzie służył do pracy, powinien być nieco większy lub dwupoziomowy – posiadający zarówno miejsce do trzymania laptopa, ale także z miejscem na notatki oraz na kubek aromatycznej kawy.

Jakich materiałów można się spodziewać?

Stoliki kawowe wykonywane są dzisiaj z naprawdę wielu materiałów, począwszy od tworzywa sztucznego, przez plastik, drewno, metal, a także wszystko inne. Bardzo interesującą grupę mebli stanowią meble wykonane z palet czy z wykorzystanych, pustych szpul na kable. Dużą grupę ciekawych obiektów stanowią także stoliki wykonane w technice mozaiki.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *