Sofy z dodatkowym wyposażeniem

2 Replies

Meble
Sofy z dodatkowym wyposażeniem

Jeśli zadalibyśmy wam pytanie, jaka musi być idealna sofa do salonu, niemal każdy z was odpowiedziałby, że musi ona być wygodna. Oczywiście z odpowiedzią trafilibyście w dziesiątkę. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, co znaczy, że sofa jest wygodna? Przed laty powiedzielibyśmy, że wygodna sofa to taka, która ma odpowiadające nam siedzisko, ani za twarde, ani za miękkie. Jak ma się to do dzisiejszych mebli wypoczynkowych? Jak się okazuje dziś określenie wygody sofy, nie jest już takie proste, a wszystko przez coraz większe wymagania samych klientów, które znacznie więcej od takich mebli oczekują. I trzeba przyznać, że producenci stają na wysokości zadania, bo wyposażają je w dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort wypoczynku.

Regulowane zagłówki

Jedną z dodatkowych opcji wyposażenia sof i narożników są regulowane zagłówki, które pozwalają na oparcie głowy w najlepszej dla nas pozycji. Zagłówki te często możemy także regulować na poziomie wysokości, dzięki czemu pożytek z nich zrobi każdy, niezależnie od wzrostu.

Podobnie sprawa ma się z podnóżkami, które wysuwane są od spodu kanapy. Również możemy je regulować, aby zająć idealną dla siebie pozycję.

Drewniane półki

Jeśli praca mobilna z komputerem przenośnym nie jest ci obca, na pewno w twojej sofie sprawdziłyby się szerokie boczki wykończone drewnianą półką, na której możesz postawić laptopa. Jeśli nawet nie pracujesz w ten sposób, to owa półka może ci służyć jako stolik na kawę lub jakąś przystawkę.

Niektóre kanapy dodatkowo z boku mają zamontowaną drewnianą półkę, na której możemy umieścić książki lub gazety, do których zamierzamy wrócić.

Wersja standardowa czy dodatkowa oplata?

Nie każdy z dodatków jest w wersji starodawnej mebla. Nieraz za takie dodatkowe funkcje będziemy musieli dopłacić i to słono. Dlatego warto jest spytać o tę kwestię sprzedawcę, aby po fakcie zakupu mebla nie być niemile zaskoczonym.

2 comments

  1. Aneta

    Wydaje mi się, że im więcej tych dodatków, tym mebel bardziej skłonny jest na wszelkie usterki.

  2. Karola

    Dlaczego? Nie koniecznie. Może jeśli jest tego sporo to tak, ale jakieś zagłówki, czy też półki raczej nie wpłyną negatywnie na jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *