Polecane obicia tapicerskie na kanapę – mikrowłókno i skóra naturalna

1 Reply

Salon
Polecane obicia tapicerskie na kanapę - mikrowłókno i skóra naturalna

Obecnie producenci oferujący nam meble wypoczynkowe dają nam duże pole wyboru nie tylko w aspekcie funkcji i wygody danych mebli, ale także ich obicia. Zazwyczaj interesującą nas sofę możemy zamówić w dowolnym materiale, który wybieramy ze wzornika tkanin, który dostarczany jest przez producenta. Do najbardziej popularnych należy oczywiście skóra naturalna. Ta jednak ma także i swoje wady, o których wspomnimy poniżej. W przypadku tkanin znakomicie sprawdza się natomiast mikrowłókno.

Skóra naturalna symbolem luksusu

Mimo iż wzorniki zawierają coraz to lepsze i atrakcyjniejsze materiały, to pośród Polaków w dalszym ciągu wielkim zainteresowaniem cieszy się skóra naturalna, która jest niejako przejawem luksusu i dobrobytu. Z pewnością jest w tym sporo prawdy, bo meble skórzane są dość drogie, choć zaznaczmy tutaj, że różnice w cenie pomiędzy skórą a funkcjonalnymi i praktycznymi tkaninami coraz bardziej się zaciera.

Jednak nie każdy może sobie na taki zakup pozwolić. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o aspekt finansowy, ale choćby o posiadanie w domu czworonoga. Pies lub kot skórzany wypoczynek mogą zniszczyć w krótkiej chwili. Co możemy polecić takim użytkownikom?

Praktyczne mikrowłókno

Materiałem, który powinien zainteresować nie tylko posiadaczy psów i kotów, ale wszystkich, którzy chcą mieć praktyczną sofę w swoim salonie jest mikrowłókno, o którym w dalszym ciągu większość z nas wie niewiele. Jest to typ nowoczesnej tkaniny, którą cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie. Poza tym, co zresztą musimy pokreślić, posiada ona teflonową powłokę, odporną na wchłanianie wody, co skutecznie chroni przed zabrudzeniami. Dzięki temu znacznie łatwiej jest o utrzymanie sofy w czystości.

Praktyczne pokrowce

Mimo wszystko nawet i tak trwały i odporny materiał ma swoje granice. Dlatego najlepiej jest postawić na sofy, które mają możliwość wymiany pokrowców. Wówczas bez problemu zdejmiemy z niej taki pokrowiec i go wypierzemy, zastępując go na ten czas innym.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *