Czy warto stawiać na meble rozkładane?

3 Replies

Salon Sypialnia
Czy warto stawiać na meble rozkładane?

Sofa i inne meble wypoczynkowe w naszym mieszkaniu służyć mają nam, jak sama nazwa wskazuje do wypoczynku. Powinny być w związku z tym przede wszystkim wygodne i kilkugodzinne przesiadywanie na nich, nie może być dla nas dokuczliwe. Niemniej jednak nie każdy może poszczycić się mieszkaniem o kilku kondygnacjach, gdzie każdy z domowników ma własną sypialnię. Niekiedy zdarza się tak, że salon jest jednocześnie sypialnią i odwrotnie. Wówczas muszą to być nie tylko meble wygodne, ale nastawione także na praktykę. Nie może w związku z tym zabraknąć w nich funkcji rozkładania, która na noc posłuży nam jako łóżko (warto przy tym pamiętać, że meble rozkładane to nie tylko łóżka, ale także np. wygodne fotele – zobacz więcej)

Mechanizm „klik-klak”

Jeśli ma to być sofa, która będzie służyła nam do codziennego spania, najlepiej jest wybierać pomiędzy tymi sofami, które są wyposażone w mechanizm rozkładania nazywany „klik-klak”. Jest on bowiem bardzo praktyczny i nie będzie sprawiał nam trudności tak przy rozkładaniu sofy, jak i jej składaniu. W praktyce możemy go porównać do mechanizmu, w który wyposażone są standardowe wersalki. Jest to więc najprostszy mechanizm, a nie od dziś wiadomo, że to, co najprostsze egzamin zdaje najlepiej.

Wysuwany wózek

Węższe sofy jednak takiego mechanizmu mieć nie mogą, bo wówczas powierzchnia spania byłaby zbyt mała i co najwyżej na takiej sofie przespać mogłoby się dziecko. Nie oznacza to jednak tego, że są one pozbawione funkcji sypialnianej, zapewniającej możliwość spania. W takich modelach postawiono na wysuwany wózek rozkładany na trzy dodatkowe części. Na nim znajduje się natomiast piankowy materac, na którym się śpi. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie i na pewno nieraz, kiedy się obudzimy, będziemy mieli wrażenie, że doznaliśmy urazu kręgosłupa. Zupełnie inaczej funkcja ta sprawdza się przy okazyjnym rozkładaniu. Jeśli przykładowo nie mamy dużego domu i w razie nagłego wypadku nie będziemy mieli gdzie ugościć naszych bliskich, to ta opcja na pewno zda egzamin.

3 comments

  1. Małgosia

    No nie wiem. W narożnikach właśnie sporo tych załamań, bo nie dość, że składa się z dwóch części, to jeszcze ten wózek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *